Mediacje

Mediacje

Masz kłopot w porozumieniu się z najbliższymi, zamierzasz się rozstać, jesteś w separacji lub po rozwodzie zależy ci na dobru twojego dziecka chcesz ustalić jego kontakty z drugim rodzicem. Chcesz oszczędzić sobie i twoim bliskim długotrwałych batalii rozdrapywanie ran, postanowień sądu, zgłoś się do Nas.

 

Coraz częściej i coraz więcej różnorakich konfliktów na świeci jest rozwiązywanych w drodze mediacji, począwszy od sporów w rodzinie poprzez kłopoty z porozumieniem się firm na konfliktach między państwowych kończąc.
Głównym atutem mediacji jest to że tu nie ma strony przegranej, dlatego w krajach wysokorozwiniętych Jak np. USA zaledwie kilka procent spraw podanych do Sądów jest w nich rozstrzygane pozostałe ok. 95% udaje się rozwiązać poprzez Mediacje.

Istotą mediacji jest doprowadzenie do porozumienia poprzez rozwiązanie konfliktu a nie Jak w przypadku arbitrażu Sądowego do rozstrzygnięcia, które z reguły jako narzucone prawie zawsze powoduje niezadowolenie przynajmniej jednej ze stron a bywa że obydwu.

 

Mediator pomimo iż nierzadko poproszony jest o pomoc przez jednego z uczestników konfliktu nie nie stoi po żadnej stronie, jego jedynym celem jest doprowadzenie do rozwiązań satysfakcjonujących obie strony.
Mediacje prowadzone są w neutralnym środowisku co zmniejsza negatywne emocje i daje możliwość rozmów o istocie problemu w sposób swobodny i niekrępujący.

 

To najlepszy sposób do rozwikłania wszelkiego rodzaju sporów dzielących ludzi tak w rodzinie jak i poza nią, w sprawach pracowniczych, sąsiedzkich czy pomiędzy podmiotami gospodarczymi.